UČITAVANJE

Type to search

Bajina Bašta

BAJINA BAŠTA: Akcija uređenja zelenih površina i priobalja reke Drine

25.03.2021.
Deli

Kancelarija za mlade opštine Bajina Bašta ovu sedmicu posvetila je ekologiji. U toku ekološke nedelje, sa motom “Bašta neće smeće”, planiran je niz aktivnosti,a najznačajnija je akcija čišćenja priobalja reke Drine,koja je zakazana za subotu u pola deset ujutru. U akciji će učestvovati lokalna samouprava,javna preduzeća,volonteri KzM i svi zainteresovani građani.

Koordinator Kancelarije za mlade Petar Nešković kaže da su volonteri obišli 90% planiranog dela obale,a na manje pristupačnim mestima nisu mogli da pokupe smeće,bez veće mehanizacije.“U suštini sve što je bilo pristupačno smo očistili .Ja se nadam da će ova akcija dovesti do nekog osvešćivanja ljudi i da će se podići svest građana konkretno o tome da ne treba u Drinu da bacaju smeće,“istakao je Petar Nešković.U akciji su učestovali i volonteri iz mesne zajednice Kostojevići,pa će se zajedno sa njima osmisliti i neke naredne aktivnosti.Podršku Kancelariji za mlade pružili su Opština,JKP „12.septembar“,NP Tara,TO „Tara-Drina“,Ustanova Kultura,a u samoj akciji učestovala je i predsednica opštine Bajina Bašta,Vesna Đurić.

„Jedno veliko hvala Kancelariji za mlade koja je organizovala ovu akciju „Bašta neće smeće“.Čistili smo ušće reke Pilice u Drinu i evo nas ovde na ušću Rače u Drinu.Pozdravljam i pohvaljujem volontere i ovakvih akcija treba da bude još više,i to ne samo da se uključe mladi,već i naši sugrađani.Treba delovati na svest ljudi tako da pravilno upravljaju otpadom,da ne stvaramo divlje deponije,da ne zagađujemo našu lepu Drinu,koja je ovako čista,lepa,koja krasi naš grad“,rekla je predsednica opštine,Vesna Đurić i još jednom apelovala na sugrađane da se uključe ,da bude što više sličnih akcija i da zajedno naš grad držimo čistim.Akcija čišćenja trajala je 3 sata,a učestvovalo je dvadesetak volontera.

Projekat „Sačuvajmo životnu sredinu“ sufinasiran je od strane opštine Bajina Bašta.

Stavovii izneti u podržanom medijskom projektu nužno neizražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *